Wizyty w centrach medycznych PZU Zdrowie
Aktualnie centra medyczne PZU Zdrowie pracują w dotychczasowych godzinach, jednak w uzasadnionych przypadkach lekarze mogą udzielać porad telefonicznie zamiast stacjonarnie. Prosimy o sprawdzanie informacji na stronie internetowej w celu potwierdzenia obowiązującego trybu pracy placówki.

Nie przychodź na wizytę do placówki medycznej, jeśli masz objawy infekcji dróg oddechowych i podejrzewasz zakażenie koronawirusem. Zadzwoń do najbliższej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub na specjalną infolinię PZU Zdrowie 22 505 11 88 – pomożemy Ci ustalić dalszy plan działania.


Szczepienia
W trosce o naszych najmłodszych pacjentów informujemy, że szczepienia obowiązkowe w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci zostają wstrzymane do 18 kwietnia 2020 roku

Działamy zgodne z rekomendacjami na temat szczepień w okresie epidemii wydanymi przez Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i Konsultantów Krajowych w dziedzinie epidemiologii, medycyny rodzinnej, neonatologii i pediatrii. Ma to na celu ograniczenie skupisk dzieci i rodziców w przychodniach, a tym samym możliwości rozprzestrzeniania się epidemii.

Szczepienia mogą być w dalszym ciągu wykonywane w sytuacji zaistnienia uzasadnionych przesłanek medycznych – lekarz opiekujący się dzieckiem powinien podjąć wówczas indywidualną decyzję.


Stomatologia

W Centrach Medycznych PZU Zdrowie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu przyjmujmy pacjentów bólowych, urazowych oraz wymagających interwencji stomatologicznej. 

W razie konieczności pilnej pomocy stomatologicznej prosimy o kontakt z naszą infolinią stomatologiczną 798 000 000. Koordynator Stomatologii przeprowadzi z pacjentem niezbędny wywiad i ustali dalszy plan działania.
 

Telekonsultacje
Zachęcamy do pozostania w najbliższym czasie w domu i skorzystania z opieki medycznej zdalnie. Sprawdź, jak to zrobić.

•    Jesteś umówiony na wizytę w placówce lub masz tam lekarza prowadzącego?
Skontaktuj się bezpośrednio z placówką i sprawdź możliwość teleporady z tym lekarzem. Jeśli Twój przypadek nie wymaga fizycznej obecności w placówce będziemy rekomendowali zdalną poradę lekarską.

•    Posiadasz pakiet opieki medycznej PZU?
Wejdź na portal mojePZU i wybierz opcję konsultacji telemedycznej w formie czatu, wideo lub rozmowy telefonicznej. Przed konsultacją możesz dołączyć niezbędne dokumenty lub zdjęcia potrzebne do diagnozy.

•    Nie masz pakietu medycznego, a potrzebujesz szybkiej konsultacji lekarskiej, również poza godzinami pracy placówek? 
Skorzystaj z Wirtualnej Przychodni PZU Zdrowie. Do Twojej dyspozycji są internista, pediatra, psycholog, położna oraz lekarze 20 specjalności. Wirtualna Przychodnia jest czynna także wieczorami, w nocy, w weekendy i święta.


Dzięki konsultacjom telemedycznym możesz: 
•    przedłużyć receptę na leki przyjmowane na stałe,
•    zamówić leki do wybranej apteki,
•    omówić wyniki badań,
•    uzyskać poradę medyczną dla siebie lub dziecka,
•    otrzymać zwolnienie lekarskie, w razie wskazań medycznych.